Blog fakturačního systému iFakturant

Jak se zaregistrovat během jedné minuty a začít vystavovat faktury online

Jak se zaregistrovat během jedné minuty do iFakturanta - video

Na registrační formulář se nejsnáze dostaneme z webové stránky www.ifakturant.cz

Po kliknutí na tlačítko vyzkoušejte si mě zdarma a začněte fakturovat online nebo na tlačítko registrovat v horní navigační liště, budete přesměrování na registrační formulář.

Pokračování článku

Archivování faktur a učetních dokladů.

Jak v dnešní době vystavovat faktury?

Představme si scénář, kdy potřebujeme vystavit několik faktur měsíčně.

Asi první varianta jak toho dosáhnout bude u každého stejná, zkusí si na Internetu najít šablonu pro vystavení faktury v aplikacích jako je Word nebo Excel. Do šablony faktury ručně zadá všechny údaje o dodavateli, příjemci a fakturovaných položkách, několikrát je ještě překontroluje a fakturu uloží někam na disk v počítači. Následně zkusí daný soubor převést do PDF a poslat klientovi. Logo či podpis by na faktuře vypadaly jistě profesionálně a moc hezky, ale to už je zase spoustu práce navíc.

Pokračování článku

Vložení loga a podpisu na fakturu

Musí být na faktuře podpis…?

Vzhledem k tomu, že lze faktury odesílat našim zákazníkům elektronicky, například e-mailem s přiloženou fakturou ve formátu PDF, tak na faktuře být podpis nemusí, nemusí být ale ani na té papírové.

Pouze její příjemce by měl souhlasit s použitím faktury v elektronické podobě. Takovým tichým souhlasem může být třeba její zaúčtování.

Přesto je hezké na faktuře podpis a třeba i logo mít, v iFakturantovi si je velmi snadno nahrajete přímo do systému a zobrazí se na každé vystavené faktuře.

Archivování faktur a učetních dokladů.

Můžeme archivovat účetní doklady v elektronické podobě..?

Doklady dnes smíme archivovat jak v papírové, tak i v elektronické podobě. Důležité je, abychom dodrželi minimální termíny pro jejich uschování, což je obecně pro účely vedení účetnictví alespoň 5 let. (např. Závěrka a Výroční zpráva 10 let)

Pokud tedy odesíláme své faktury faktury elektronicky, tisknout je nemusíme.

Je jistě dobré mít tyto doklady uloženy bezpečně, proto iFakturant ukládá data v několika geograficky odlehlých lokalitách a ještě provádí pravidelné zálohy…!

Jan Weber +420 604 140 883

Přemysl Diviš +420 774 343 086

 

© iFakturant, s.r.o. 2015   www.ifakturant.cz  Obchodní podmínky